Szukam sponsora Wrocław

Szukasz sponsora w Wrocławiu? Idealnie trafiłaś. Wrocław i okolice jest objęta obszarem działalności tego portalu

Sprawdź i przekonaj się, jakie są możliwości w Wrocławiu!
W dzisiejszych czasach bardzo często można usłyszeć słowo "sponsoring", jednak w zależności od sytuacji, w której się znajdujemy oraz kontekstu będzie ono mieć różne definicje. Mówi się o przeróżnych rodzajach sponsoringu. Słowo "sponsoring" to świadczenie różnej formy usług sponsora na rzecz sponsorowanego. W bardzo wielu sferach życia pojawia się ogromny wachlarz form sponsoringu oraz osoby, które takiej formy wsparcia poszukują lub są ją w stanie zaoferować pozostałym.

Czym jest sponsoring

Sponsoring to zwyczajna umowa partnerska ustalającą zobowiązania sponsora dla sponsorowanego i w drugą stronę. Można więc wywnioskować, że wskazane są dwa podmioty umowy. Sponsor to osoba prywatna lub firma, która interesuje się promowaniem swoich usług lub produktów i świadomą kosztów z tym związanych. Z drugiej strony, osobą sponsorowaną jest osoba , która korzysta z tych świadczeń w zamian za spełnienie określonych umowy bądź działań na rzecz sponsorującego. Historycznie, sponsoring ma swoje korzenie w mecenacie, który polega na dobrowolnej pomocy, nie opierającej się na korzyściach finansowych osoby finansującej. Początki takich praktyk zostały już odnotowane w latach dwudziestych. Pozostali uznają definicję sponsoringu, która stanowi, że jest to finansowe, rzeczowe lub usługowe wspieranie na korzyść podmiotu, który w zamian zapewnia sponsorującemu (osobie lub firmie) korzyści rynkowe.
szuka sponsora Wrocław

Znajdź sponsora/kobietę

Sponsoring portal

Poszukuje sponsora w XXI wieku

W dobie rozwijającej się sieci oraz jej potencjału na popularności zyskały wszelkiego rodzaju ogłoszenia towarzyskie i erotyczne. Zaczęły pojawiać się z tego powodu specjalne portale, które zrzeszają sponsorów i osoby szukające sobie sponsorów. Najczęściej spotykamy sytuację, że toto piękne panie szukają sponsora, aby nadać barwy swojemu życiu prywatnemu lub po prostu mieć dodatkowe wpływy finansowe. Sprawdzając aktualne oferty np. w Wrocławiu wśród zainteresowanych osób, ciągle zauważamy, że przeważającą częścią to kobiety, które najczęściej poszukują sponsora płci przeciwnej. Nie jest to jednak sztywna . Co najważniejsze, zdanie typu "szukam sponsora" przestaje już budzić negatywne emocje lub zdziwienie wśród pozostałych. Na całe szczęście, tematy “zakazane” powoli przestają nimi być. Typowym przykładem portalu w tym stylu jest Gold Bikini Club, w którym każdy szukający lub oczekujący znajdzie coś{ pasującego do jego}.
szuka sponsora Wrocław

Rodzaje sponsoringu

Ze względu na charakter przedsięwzięcia wyróżniamy kilka powszechnie znanych rodzajów wspierania takowych przedsięwzięć:
  • Na długi okres lub jednorazowo (w zależności od czasu trwania zobowiązań między stronami),
  • Usługowy, rzeczowy i finansowy (rodzaj świadczenia),
  • Aktywny lub pasywny (patrząc na fakt, czy dana firma jest aktywna lub bardziej bierna),
  • Międzynarodowy, zagraniczny i krajowy (zależy od skali geograficznej całego przedsięwzięcia),
  • Projektowy, osobowy i instytucjonalny (zależy od podmiotu),
  • Wydarzeń (eventów) i mediów.

Oferty i umowy sponsoringowe

Sponsoring a uczucia

Rodzaj umowy oraz jej zawartość zależy tylko i wyłącznie od stron ją zawierających. Należy pamiętać, że zarówno oferty, oraz umowy powinny zawierać ścisłe i klarowne informacje w zakresie oferowanych usług, a także płatności za konkretne punkty zawierające się w umowie. Obie strony powinny czuć bezpieczeństwo i komfort, zawierając umowę sponsoringową. Pamiętaj, że w umowie sponsoringowej nie muszą zawierać się usługi erotyczne. Sponsorującemu może zależeć na wspólnym spędzeniu czasu lub na towarzystwie podczas ważnych spotkań. Tak naprawdę, wszystko zależy od Twoich preferencji i zakresu usług, jakich chcesz się podjąć do zrealizowania czy zaoferowania. Pomimo że, jest to faktycznie umowa pomiędzy stronami, to raczej powinna się kojarzyć z czymś pozytywnym dla obu stron, dlatego, jeśli czujesz, że coś jest nie tak, to nie wchodź w taką relację. Pamiętaj! (słowna bądź pisemna) powinna być skonstruowana w taki sposób, by była przejrzysta i przedstawiała zobowiązania sponsorowanego, jak i wyszczególnione ceny sponsorującego.
Mimo faktu, iż umowa sponsoringowa może okazać się najbardziej intymną umową, jaką kiedykolwiek zawarłeś/aś, to należy pamiętać, że jest to dalej umowa mająca na celu przyniesienie korzyści obu stronom. W tym wypadku nie jest ważne czy jesteś sponsorującym, czy sponsorowanym, jeżeli z informacji, jakie przedstawiła druga osoba, jasno wynika, że nie interesują ją relacje prywatne, to z pewnością nie ulegnie to zmianie. Portale sponsoringowe nie są wymarzonym miejscem na szukanie drugiej połówki. U 90% osób zazwyczaj chodzi tylko i wyłącznie o korzyści finansowe lub te, ujęte w umowie bądź ogłoszeniu. Jeśli przystojny mężczyzna lub piękna dziewczyna dodaje ogłoszenia, że szuka sponsora, to niestety nie dlatego, że czuje się samotny/a. Już same ogłoszenia typu: "szukam sponsora" lub gdzieś podpatrzone, takie jak: "młoda studentka szuka sponsora Wrocław" powinny zapalić w głowie czerwoną lampkę, bo już na samym początku ogłoszeniodawca szczegółowo wyjaśnia zakres swoich zainteresowań. Identycznie działa to w drugą stronę.
Jeżeli twoim oczom ukazała się propozycja sponsorującego, gdzie szczegółowo wyjaśnia, czego wymaga i za co płaci, to z pewnoscią taka osoba nie będzie szukała miłości swojego życia. Co więcej, jeżeli jesteś osobą uczuciową, kochliwą, szybko przywiązującą, to należy się porządnie zastanowić czy sponsoring będzie dla Ciebie odpowiednim krokiem. Może się okazać, że narobisz sobie więcej krzywdy niż pożytku. W sytuacji, kiedy byłbyś osobą zdecydowaną i potrafisz rozdzielić taką relację od życia prywatnego, to jak najbardziej, sponsoring może się stać tym brakującym elementem w twoim życiu. Większość ludzi szuka sponsora bądź jest sponsorem tylko w celach rozrywkowych lub chęci zaspokojenia własnych potrzeb, dlatego należy wyjść z założenia, że nie ma tam miejsca na uczucia lub miłość. Z drugiej strony, jest takie powiedzenie, że najciemniej jest zawsze pod latarnią i na pewno zdarzały się przypadki znalezienia miłości w czasie wypełniania warunków umowy sponsoringowej przez strony, lecz nie należy od razu zakładać, że tak będzie i w tym przypadku...
Sponsoring staje się popularny, bo ludzie stają się wygodni i prawie w ogóle nie chcą angażować się emocjonalnie w tego typu relacje. Z każdym dniem staje się on niebudzącą zaskoczenia sprawą i otrzymuje wsparcie pośród osób zorientowanych np. na karierę, które nie szukają miłości, a tym bardziej opcji założenia rodziny.
Chcesz znaleźć oferty sponsoringu w innych miastach? Sprawdź te: